II. Dünya Savaşı

II. Dünya Savaşı, görsel ögeleri ve teması ile dikkatleri üzerine topluyor.
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 6,4M
  • Sürüm 3.6
  • Dil Türkçe
  • Geliştirici HistoryIsFun
II. Dünya Savaşı indir; Android işletim sistemi bulunan akıllı cep telefonunuza ya da tabletinize ücret ödemeden indirerek oynayacağınız II.

Android işletim sistemi bulunan akıllı cep telefonunuza ya da tabletinize ücret ödemeden indirerek oynayacağınız II. Dünya Savaşı mobil oyununda büyük savaşlar içerisine girerek macera dolu anlar yaşayacaksınız. II. Dünya Savaşı, 20. yüzyılda dünya çapında yapılan iki savaştan ikincisi olup birçok milletin yer aldığı, 1939'dan 1945'e kadar süren küresel bir askerî çatışmadır. Oyunumuz da bu tem doğrultusunda geliştirilmiştir. Üstelik her sahnesinde savaşı her anını heyecanla hissedeceksiniz.

Savaşa dönemin tüm büyük güçleri olan Birleşik Krallık, Sovyetler Birliği, ABD, Çin Cumhuriyeti ve Fransa, Müttefik Devletler olarak; Almanya, İtalya ve Japonya, Mihver Devletler olarak katılmıştır. 100 milyondan fazla askeri personelin dahil olduğu savaşta savaşa katılan ülkeler tüm ekonomik, endüstriyel ve bilimsel güçlerini, sivil ya da askeri kaynak farklılığı gözetmeksizin savaş için seferber etmiştir.

Nükleer silahların kullanıldığı tek savaş olmakla kalmayıp, Holokost gibi kitlesel sivil ölümlerin gerçekleştirildiği II. Dünya Savaşı, insanlık tarihindeki en büyük ve en kanlı savaştır ve 1939-1945 yılları arasında 40-50 milyon insan hayatını kaybetmiştir. Bu dünyada savaşa katılmak için kendinize bir ülke seçin ve ordunun başına geçerek oyunu kazanmaya yönelik stratejik hamleler yapın. Savaşın başladığı tarih olarak genellikle, Almanya'nın Polonya'yı işgal ettiği 1 Eylül 1939 kabul görür.

Polonya'nın işgali ile birlikte Fransa ve Britanya İmparatorluğu ve İngiliz Milletler Topluluğu’na dahil olan çoğu ülke Almanya'ya savaş ilan etti. her aşamasında farklı ülkelerin dahil olduğu bu büyük savaşta müttefiklerinizi ve düşman ülkelerinizi yakından tanımanız gerekiyor. Tüm gerçeklikleri ile savaşın her anını akıllı cihazınızda hissedeceksiniz. Almanya, Avrupa'da büyük bir imparatorluk kurmayı amaçlıyordu ki 1939'un sonundan 1941'in başına kadar bir dizi muharebe ve antlaşma ile Avrupa topraklarının çoğunu ele geçirdi ya da bastırdı.

Bunlar savaşın yaşanmasına yeterli oldu mu? Sorunun cevabını oyunu oynayarak öğrenebilirsiniz. Alman Sovyet Antlaşması sürerken, sözde tarafsız Sovyetler Birliği, 6 komşu ülkesinin topraklarını tamamen ya da kısmen işgal ederek, topraklarına katmıştır. Britanya ve İngiliz Milletler Topluluğu Kuzey Afrika'da ve genişleyen deniz savaşlarında Mihver Devletler'e karşı savaşı sürdüren tek büyük güç olarak kalmıştır. 1941 Haziran ayında Avrupalı Mihver Devletler, Sovyetler Birliği'ni işgal etmeye başladılar.

Tarihteki en büyük kara savaşı cephesini başlatan bu işgal sonrası Mihver Kuvvetler askeri gücünün önemli bir bölümü bu savaş için ayırmıştır. 7 Aralık 1941 tarihinde, 1937'den beri Çin'le savaşan ve Asya'ya hükmetmeye çalışan Japonya, Amerika Birleşik Devletleri’ne ve Pasifik Okyanusu'ndaki Avrupalı devletlerin topraklarına saldırmış ve kısa sürede bölgenin büyük bir bölümüne hakim olmuştur. Birliğinizi geliştirmek için stratejik zekanızı kullanarak ilerleme kat edeceksiniz. Kazanmak için her zaman daha fazla cephaneliği ve daha fazla askeri birliği ekibinize davet ederek ilerleyin. Bu size güç kazandıracaktır.

II. Dünya Savaşı indir